Xavi “i lumtur” nga barazimi kunder Napolit , ja çfarë tha pas ndeshjes

Menaxheri i Barcelonës, Xavi Hernandez tha se ishte i kënaqur me pikën nga barazimi 1-1 me Napolin në ndeshjen e 1/16 të fundit të Champions League të mërkurën, por ai nuk mund të mos ndjente se barazimi i parë ishte aty për t'u marrë.

Barca hodhi poshtë disa mundësi për të shënuar përpara se Robert Lewandowski të shënonte golin e hapjes në minutën e 60-të, por ata nuk arritën të shtojnë numrin e tyre dhe u rikthyen kur Victor Osimhen barazoi nga gjuajtja e vetme e Napolit në portë 15 minuta më vonë.

Mendoj se patëm një ndeshje të shkelqyer, si në sulm ashtu edhe në mbrojtje”, u tha Xavi gazetarëve.

“Ekipi bëri disa gjëra për të merituar fitoren, por kjo është Liga e Kampionëve.

"Por unë largohem nga këtu i kënaqur. I kënaqur, por pak i hidhur sepse nga këndvështrimi im, ne mund të kishim fituar".

Barcelona pret Napolin, kampionin e Serie A të vitit të kaluar, në ndeshjen e kthimit më 12 mars. Ata kthehen në aksion në LaLiga të shtunën me vizitën e Getafe.